Novinky

  • Neváhajte nás kontaktovať
  • telefonicky:
  • +421 903 194 408
   +421 908 184 758
  • alebo emailom na:
  • natrix@natrix.sk

  Referencie

  Ornitologická cesta na východné Slovensko

  Senianske rybníky  – 15.-19.máj 2013

  Senianske rybníky

  Skupina vášnivých ornitológov z rakúskych spolkových krajín Korutánsko a Burgenland navštívila Senianske rybníky – jednu z najvýznamnejších ornitologických lokalít v strednej Európe a najvýznamnejšiu hniezdnu lokalitu na Slovensku. V tomto „vtáčom raji“ medzinárodného významu o rozlohe takmer 1500 ha sa im podarilo počas 3 dní zhliadnuť 110 zo 145 evidovaných vtáčích druhov, z ktorých najväčší dojem na hostí spravili orol krikľavý a spievajúci muchárik červenohrdlý.

  Článok o ceste v burgenlandskom časopise Geschnatter (str.6)

  2. medzinárodný „FEIN!Staubfrei“ kongres

  Klagenfurt am Wörthersee – 1.-2. október 2009

  NATRIX spolupracoval na organizácii 2. medzinárodného “FEIN!Staubfrei”-kongresu 2009 v rakúskom meste Klagenfurt am Wörthersee v spolkovej krajine Korutánsko.

  Viac informácií o kongrese

  Reisepavillon – Medzinárodný veľtrh ALTERNATÍVNEHO cestovania

  Mníchov – 26. február – 2. marec 2009

  NATRIX sa zúčastnil ako vystavovateľ na jedinečnom medzinárodnom veľtrhu, ktorý sa zameriava na sociálne zodpovedné a k životnému prostrediu šetrné cestovanie. Keďže ťažiskovou témou tohto ročníka bol “Cestovný ruch pozdĺž Zeleného pásu”, predstavili sme najmä naše produkty na slovenskom území niekdajšej Železnej opony.

  Fotky a viac informácii o našej účasti na veľtrhu Reisepavillon

  Slovensko – divoké a romantické

  Orava – 4. – 7. október 2008

  Roháčske plesá

  Cestu na Oravu sme zorganizovali pre čitateľov časopisu “Geschnatter”, ktorý vydáva Národný park Neusiedler See – Seewinkel v rakúskom Burgenlande.

  NATRIX CESTA za poznaním, informáciami a zážitkom

  Burgenland – 11.-12. apríl 2008

  Na vyhliadkovej veži informačného centra v Illmitz
  8 vybraných podnikateľov zapálených pre svoju prácu v incomingovom cestovnom ruchu na Slovensku cestovalo do susedného Burgenlandu, aby načerpali inšpiráciu, poučili sa od skúsenejších a naštartovali tak rozvoj ďalších aktivít zameraných na podporu trvalo udržateľného cestovania na Slovensku.

  The pan-European Green-Belt Meeting

  Bratislava/Stupava – 18.-21. november 2007

  The pan-European Green-Belt Meeting StupavaViac ako 70 účastníkov z 22 krajín diskutovalo o možnostiach zabezpečenia ochrany prírody a trvalo udržateľnom rozvoji Zeleného pásu Európy.

  Po druhej svetovej vojne rozdeľovala Európu tzv. Železná opona, ktorá sa tiahla od Barentsovho mora na severe až po Čierne more na juhu. Do hraničného pásma nemohol nikto po celé desaťročia vstúpiť, vďaka čomu sa tu zachovala príroda, biotopy, rastlinné a živočíšne druhy, ktoré inde zanikli. Tento priestor dnes voláme Zelený pás – Green Belt. Je jednou z nosných zložiek európskeho prírodného dedičstva, živým monumentom európskej histórie a prírody.

  Konferenciu sme organizovali v spolupráci s BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) ako lokálni partneri IUCN (Medzinárodná organizácia ochrany prírody).

  www.europeangreenbelt.org
  Stiahnuť IUCN Newsletter 2008/1 s informáciami o konferencii vo formáte PDF

  Ornitologická a botanická cesta po Slovensku

  10.-20.máj 2006

  Ornitologická a botanická cesta po Slovensku 200610 dňovú poznávaciu cestu zameranú na významné vtáčie územia Slovenska sme pripravili pre členov ochranárskeho združenia Burgdorf zo Švajčiarska – NVB (Natur und Vogelschutz Burgdorf und Umgebung).